top of page

NVIDIA

Nvidia_logo.png

NVIDIA

Nvidia on juhtiv tehnoloogiaettevõte, mis on spetsialiseerunud graafika töötlemise üksuste (GPU), kiipseadmete süsteemi (SoCs) ja muude arenenud arvutitehnoloogiate, sealhulgas serveritehnoloogiate projekteerimisele. Asutatud aastal 1993 ja peakorter Santa Clara, California, USA, Nvidia on tuntud oma suure jõudlusega arvuti lahendusi, mida kasutatakse erinevates tööstusharudes, sealhulgas mängude, autotööstuse, tehisintellekti ja palju muud. Nvidia serveritehnoloogiad ja teadmised GPU-kiirendatud andmetöötluses teevad neist väärtusliku partneri ettevõtetele, kes soovivad luua ja juurutada suure jõudlusega andmetöötluslahendusi.

Nvidia toodete eesmärk on pakkuda võrreldamatut jõudlust ja tõhusust erinevate rakenduste jaoks. Ettevõtte graafikakaardid on mängude tööstuse standard, pakkudes täiustatud funktsioone, nagu kiirte jälgimine ja tehisintellektil põhinev renderdamine. Nvidia GPU-sid kasutatakse ka teadusuuringutes, andmekeskustes ja masinõppe rakendustes, pakkudes töötlemise võimsust, mis on vajalik massiivsete andmete kiireks ja tõhusaks käitlemiseks.

Lisaks riistvara pakkumistele pakub Nvidia tarkvara ja arendaja tööriistu, mis võimaldavad klientidel optimeerida oma süsteeme konkreetsete rakenduste jaoks. See hõlmab CUDA-d, paralleelset arvutiplatvormi ja programmeerimismudelit, mis võimaldab arendajatel kasutada Nvidia GPU-sid üldotstarbeliste arvutiülesannete täitmiseks. Ettevõte pakub ka oma masinõppe raamistikku TensorRT, mida kasutatakse närvivõrkude optimeerimiseks Nvidia GPU-de järeldustele.

Lisaks on Nvidia teinud märkimisväärseid edusamme serveritehnoloogiate arendamisel, kuna neil on teadmised graafika töötlemise üksuste (GPU) kohta. Nende andmekeskuse platvorm Nvidia Data Center GPU (DCGM) pakub terviklikku tööriistakomplekti GPU-kiirendatud serverite haldamiseks ja jälgimiseks.

Nvidia DCGM sisaldab selliseid funktsioone nagu reaalajas jälgimine, võimsuse juhtimine ja temperatuuri reguleerimine, mis aitavad optimeerida serveri jõudlust ja vältida seisakuid. Samuti pakub see arendajatele juurdepääsu Nvidia CUDA programmeerimisraamistikule, mis võimaldab neil arendada ja juurutada GPU-kiirendatud rakendusi serverites.

Teine Nvidia serveripakkumiste põhikomponent on nende GPU-kiirendatud serverite valik, näiteks DGX-seeria. Need serverid on spetsiaalselt loodud pakkuma suure jõudlusega arvutit selliste ülesannete jaoks nagu masinõpe, andmeanalüütika ja teaduslikud simulatsioonid. Nad integreerivad Nvidia GPU-d teiste komponentidega, nagu CPU-d, kiired võrgud ja salvestamine, et pakkuda täielikku lahendust suure jõudlusega arvuti vajadustele.

Nvidia on aidanud mõnel maailma suurimal tehnoloogiaettevõttel oma andmetöötlusvõimalusi edendada. Üks selline ettevõte on Amazon Web Services (AWS), mis on Amazoni tütarettevõte, mis pakub ettevõtetele ja üksikisikutele pilvandmetöötluse teenuseid. Nvidia ja AWS on teinud koostööd Nvidia GPUde optimeerimiseks pilves kasutamiseks, võimaldades klientidel kasutada ära Nvidia riistvara võimsust ja jõudlust, ilma et nad peaksid investeerima oma riistvara infrastruktuuri.

Teine ettevõte, mis on Nvidia tehnoloogiast kasu saanud, on Google. Nvidia GPU-sid kasutatakse laialdaselt Google'i andmekeskustes, kus nad pakuvad töötlemise võimsust, mis on vajalik selliste teenuste jaoks nagu otsing, kaardid ja YouTube. Lisaks Nvidia riistvara kasutamisele on Google teinud koostööd ka Nvidiaga, et arendada tarkvara masinõppe ja tehisintellekti rakenduste jaoks, nagu TensorFlow raamistik.

Nvidia partnerlused selliste ettevõtetega nagu AWS ja Google näitavad nende kõrgjõudlusega arvutilahenduste väärtust pilves. Nende ettevõtetega koostööd tehes suudab Nvidia laiendada oma tehnoloogia haaret ja pakkuda klientidele juurdepääsu võimsatele andmetöötlusressurssidele, ilma et oleks vaja märkimisväärseid riistvarainvesteeringuid.

Üldiselt on Nvidia pühendumus innovatsioonile ja koostööle teiste tehnoloogiajuhtidega, sealhulgas meie ettevõtetega Network Tomorrow ja Server Simply kui müüja, aidanud arendada arenenud arvutilahendusi, mis toovad kasu ettevõtetele ja üksikisikutele kogu maailmas.

bottom of page